Podczas obróbki drewna powstają odpady, które trzeba w odpowiedni sposób zagospodarować. Składowanie luźnych pyłów i wiórów wymaga dużo przestrzeni oraz jest kosztowne i niebezpieczne, ze względu na zagrożenie pożarowe. Wióry, zrębki i trociny bardzo często przerabia się więc na brykiet drzewny.
Filtruj według kategorii:
Brykiet to doskonały materiał opałowy, generujący niski poziom zanieczyszczeń. Zagęszczanie odpadów poprzez brykietowanie pozwala na znaczną redukcję ich objętości. Ułatwione zostają więc magazynowanie i transport.
Najważniejszym elementem linii do produkcji brykietu jest brykieciarka. Jej zadaniem jest przekształcenie materiału wsadowego w gotowy brykiet. Maszyny zostały zaprojektowane dla profesjonalnych producentów oraz firm, które wytwarzają małe i średnie ilości brykietu. Najmniejsze dostępne brykieciarki są przeznaczone dla firm produkujących do 1000 ton odpadów drzewnych rocznie.
Nasze maszyny umożliwiają brykietowanie odpadów MDF, suchego drewna oraz innych biomas. Brykieciarki sprawdzają się więc również w gospodarce odpadami z zakładów meblarskich.
W naszej ofercie znalazły się brykieciarki mechaniczne i hydrauliczne. Maszyny zostały zaprojektowane z myślą o zakładach o różnych potrzebach. Posiadamy brykieciarki dla profesjonalnych producentów przeznaczone do pracy praktycznie przez całą dobę. W naszej ofercie znalazły się też maszyny zaprojektowane z myślą o mniejszych zakładach, których zapotrzebowanie na brykiet wynosi od 1000 do 3000 ton rocznie.
Zdolność produkcyjna maszyn, w zależności od modelu, wynosi od 120 kg/h do 1800 kg/h. Szeroki wybór brykieciarek o zróżnicowanych możliwościach pozwala na dobór rozwiązania dopasowanego do potrzeb konkretnego zakładu. Zwiększa to wydajność procesu i ułatwia gospodarkę odpadami w przedsiębiorstwie. Maszyny są dostosowane do działania razem z silosem i urządzeniem odbiorczym. Pozwalają więc na stworzenie kompletnej linii produkcyjnej.
Oferujemy brykieciarki mechaniczne i hydrauliczne o mocy od 7,5 kW do 55 kW. Zostały przeznaczone do zakładów, posiadających zapotrzebowanie na brykiet o różnym kształcie i wielkości. Posiadamy brykieciarki do produkcji brykietu w formie walca i kwadratu. Średnica gotowego produktu może wynosić od 75 mm do 90 mm (walec) oraz od 65×65 mm do 75×75 mm (kwadrat).
Brykieciarki hydrauliczne cechują się wysoką wydajnością i odpornością na uszkodzenia. Ich szerokie rozpowszechnienie wynika również z niewielkiego poboru mocy w stosunku do wydajności. Brykieciarka BP 5500 to hydrauliczna prasa do tworzenia brykietu, która przy mocy silnika wynoszącej 55kW, osiąga zdolność produkcyjną w przedziale 900-1400 kg/h. Ostateczna wydajność procesu jest zależna od przerabianego materiału.
W brykieciarkach mechanicznych, system prasujący jest napędzany przez silnik elektryczny. Na wydajność prasy mechanicznej ma wpływ również przerabiany materiał. Zdolność produkcyjna jest ściśle związana z materiałem wejściowym. Dla trocin będzie większa niż w przypadku innego rodzaju biomasy np. słomy.
Brykietowanie to przerób materiałów pochodzenia roślinnego na ekologiczny opał do pieców i kominków. Prasy znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach, zajmujących się produkcją brykietu na masową skalę. Najwyższa jakość produktu końcowego musi iść w parze z niezawodnością maszyny i wydajnością procesu. Produkowany brykiet jest twardym i spójnym materiałem opałowym o długim czasie żarzenia i oddawania ciepła. Produkt końcowy spełnia więc oczekiwania klientów, którzy poszukują taniego, wydajnego i ekologicznego źródła energii.
Kluczem do uzyskania wysokiej jakości brykietu jest utrzymanie niskiej wilgotności. Dotyczy to zarówno materiału wejściowego, jak i całego procesu produkcji oraz gotowego produktu. Dopuszczalna wilgotność brykietu wynosi zaledwie 8-10%. Dzięki temu, posiada dobre parametry spalania. Nasze prasy do tworzenia brykietów są odpowiednie do produkcji wysokiej jakości materiału opałowego, przy zachowaniu wydajności i opłacalności procesu.
Myślisz o przyspieszeniu produkcji, zwiększeniu jej wydajności i konkurencyjności Twojego zakładu? Wypełnij formularz kontaktowy. Jeden z naszych inżynierów skontaktuje się z Tobą telefonicznie, odpowie na Twoje pytania, opowie o możliwościach współpracy i tym, jak możemy wesprzeć Twoją produkcję.
Poznaj nas
Produkty i usługi